Hoppa till huvudinnehåll

Medarbetare

Välkommen att kontakta oss!

På Tourism in Skåne arbetar vi för att stärka professionaliteten och exportmognaden hos företag och aktörer som jobbar med besöksnäringen i Skåne. Våra medarbetare ser fram emot att hjälpa dig!

Visa medarbetare utifrån avdelning

Visa medarbetare utifrån avdelning

Ledning | Ansvarig utgivare

Carla Aguire. Foto.

Carla Aguirre

Tf Vd

E-post: carla.aguirre@skane.com

Tel: +46 40-675 34 58

Mobil: +46 725-66 73 90

Läs mer
Fredrik Albihn

Fredrik Albihn

Ansvarig Konceptutveckling

E-post: fredrik.albihn@skane.com

Tel: +46 40-675 36 73

Mobil: + 46 725-97 23 29

Läs mer
Lena Andersson

Lena Andersson

Ansvarig Produktutveckling

E-post: lena.andersson@skane.com

Tel: +46 40-675 34 62

Mobil: +46 768-87 17 35

Läs mer
Sofie Broomé. Foto.

Sofie Broomé

Projektledare

E-post: sofie.broome@skane.com

Tel: +46 40 675 34 52

Mobil: +46 725 75 20 99

Läs mer

Ledning

Sara Brynskog

Sara Brynskog

Business Intelligence- och kommunikationschef

E-post: sara.brynskog@skane.com

Tel: +46 40 675 34 96

Mobil: +46 768 87 03 53

Läs mer
Josefine Carlsson

Josefine Carlsson

Ansvarig naturturism

E-post: josefine.carlsson@skane.com

Mobil: +46 72 5569987

Läs mer
Anna Ek Gustavsson. Foto.

Anna Ek-Gustavsson

Ansvarig gastronomisk turism

E-post: anna.ek-gustavsson@skane.com

Mobil: +46 766 48 62 36

Läs mer
Sofia Inestam. Foto.

Sofia Fagerkvist Inestam

Kommunikatör

E-post: sofia.inestam@skane.com

Tel: 46 40-675 34 27

Mobil: + 46 725 97 25 45

Läs mer
Caroline Forsnor

Caroline Forsnor

Projektansvarig

E-post: caroline.forsnor@skane.com

Tel: +46 40-675 35 33

Mobil: +46 724-69 37 70

Läs mer
Therese Gebart

Therese Gebart

Kommunikatör

E-post: therese.gebart@skane.com

Mobil: +46 724-69 37 71

Läs mer
Angelica Gustafsson. Foto.

Angelica Gustafsson

Digitaliseringsspecialist

E-post: angelica.gustafsson@skane.se

Tel: + 46 40-675 34 57

Mobil: + 46 72 469 35 27

Läs mer
Elenor Hagö profilbild

Elenor Hagö

Analytiker

E-post: elenor.hago@skane.se

Tel: + 46(0)724-631 302

Läs mer
Helena Jansson. Foto.

Helena Janson

Content Manager Visit Skåne

E-post: helena.janson@skane.com

Tel: +46 40 675 38 95

Mobil: +46 724 67 19 13

Läs mer
Lars Kungberg

Lars Kungberg

Ansvarig Business Intelligence

E-post: lars.kungberg@skane.com

Tel: +46 40-675 36 52

Mobil: +46 725-47 06 16

Läs mer
Maria Larsson

Maria Larsson

Ansvarig Innovation (föräldraledig)

E-post: maria.larsson@skane.com

Tel: +46 40 675 34 70

Mobil: +46 725 99 83 23

Läs mer
Katarzyna Mallenberg

Katarzyna Mallenberg

Projektekonom

E-post: katarzyna.mallenberg@skane.com

Tel: +46 40-675 34 95

Mobil: +46 725 97 26 88

Läs mer
Tobias Nydesjö. Foto.

Tobias Nydesjö

Projektledare Visit South Sweden

E-post: tobias.nydesjo@skane.com

Tel: +46 40-6753453

Mobil: +46 724-66 49 92

Läs mer

Ledning

Heléne Östberg. Foto.

Heléne Östberg

Varumärkes- och innovationschef

E-post: helene.ostberg@skane.com

Tel: +46 40-675 35 65

Mobil: + 46 768-89 04 22

Läs mer
Tirsa Ramos Pedersen. Foto.

Tirsa Ramos-Pedersen

UX-designer

E-post: Tirsa.Ramos-Pedersen@skane.se

Tel: +46 724638666

Läs mer
Alfred Wagenius. Foto.

Alfred Wagenius

Marknadskommunikatör

E-post: alfred.wagenius@skane.com

Tel: +46 40-675 34 51

Mobil: +46 724-69 38 25

Läs mer